Výška, šírka, dĺžka, láska - štyri dimenzie súčasnosti PDF Print E-mail

Koľko sme už čítali citátov o láske, koľko zamilovaných diel sme už na hodinách literatúry analyzovali, koľko "zaláskovaných" radostí i sklamaní sme na vlastnej koži zažili... a predsa... nemohli sme popri každodenných povinnostiach opomenúť 14. február - Valentínsky deň. K nám prišiel Valentín o tri dni skôr, lebo v nedeľu sme sa veru do školy nechystali. A tak vo štvrtok 11. februára 2016 vyvrcholila v škole Valentínska pošta, žiaci mali možnosť od pondelka poslať svojej láske, kamarátovi či profesorovi "valentínku" - odkaz plný lásky. V tento deň sa škola zahalila do odtieňov červenej a ružovej. Množstvo práce pre valentínskych poštárov nás ubezpečilo, že srdiečková depeša je a zrejme aj bude z roka na rok stále populárnejšia.

O deň neskôr 12. februára 2016 sa v priestoroch telocvične uskutočnil ďalší ročník basketbalového turnaja zmiešaných družstiev. Počas celého piatkového dopoludnia súperili študenti nášho gymnázia ako triedne tímy, s výnimkou 1. ročníka, ktorý si tím vytvoril zo všetkých prváckych tried. 16 skupín tak na palubovke vystriedalo viac ako 90 chtivých športovcov. O jeho priebeh v duchu fair-play sa postarali aj bývalí absolventi GLS František Mika, Martin Geffert a Michal Gajdár i organizátorská trieda 2. A. Počas prestávok prišli našich športovcov podporiť ich "valentínsky" vystrojení a naladení spolužiaci, ktorí sa postarali o ešte lepšiu atmosféru, čím vytvorili fantastickú divácku kulisu.

V napínavých finálových zápasoch rozhodovali až trestné hody, svoje 1. miesto si vybojovala trieda 2. C, 2. miesto obsadila trieda 4. E a 3. miesto (tiež po napínavom a "hernekvalitnom" zápase) získali študenti 3. D triedy.

"Keby na zemi vládla láska, nepotrebovali by sme zákony", riekol kedysi Aristoteles. Tak nestavajme (medzi sebou) múry, skutočné či pomyselné, ale hľadajme zlatú strednú cestu a nemôžeme nedôjsť Smile.

Natália Zápachová, Veronika Žaková, študentky GLS, 2. A

Last Updated ( Tuesday, 15 March 2016 10:01 )