Týždeň "Modrého gombíka" PDF Print E-mail

Koordinátorom týždňa "Modrého gombíka" pre mesto Bardejov je Gymnázium L. Stöckela

UNICEF (Detský fond) je organizácia, ktorá sa zameriava na pomoc deťom na celom svete, aby mohli prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, vakcináciu, základné vzdelanie, ochranu pred násilím...

Aj tento rok sa bude tretí májový týždeň od 16. – 22. mája 2016 niesť v duchu tejto zbierky. Študentov GLS ako dobrovoľníkov, ktorí sa Vám za Vaše príspevky poďakujú symbolickou nálepkou s motívom modrého gombíka, budete môcť stretnúť v uliciach mesta, v obchodných centrách Lidl, Billa a vo vybraných základných školách, ktoré sa tiež rozhodli zapojiť. (Študenti budú vo dvojiciach, v modrom tričku s nápisom Unicef, s modrou páskou na ruke, na pokladničke budú mať pečiatku školy GLS, číslo zbierky a povolenie Ministerstva vnútra SR)

Výnos finančnej zbierky je určený na podporu programov na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii. Tieto projekty sme finančne podporili aj vďaka vianočnej zbierke, no vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v krajine považujeme za dôležité v tejto podpore pokračovať.

Mauritánia je jednou z krajín regiónu Sahel, ktorý v plnej sile zasiahli problémy vyplývajúce z klimatických zmien. V dôsledku dlhodobého sucha vznikli výrazné problémy v zásobovaní vodou a problematické je aj zabezpečovanie potravy pre obyvateľov, osobitne pre deti. V krajine je ohrozených podvýživou 15 % detí mladších ako 5 rokov a viac než 10 % detí sa nedožije veku 5 rokov.

Všetkým, ktorí budú ochotní prispieť vopred ďakujeme.

Last Updated ( Monday, 16 May 2016 13:00 )