Dobrý štart 2016 PDF Print E-mail
     Písal sa dátum 19. 9. 2016. Zobudili sme sa do prevažne sychravého rána. Síce bolo chladno, ale ani toto počasie neskazilo našu radosť z dlhoočakávaného výletu do Tatier.

Pred odchodom sme sa všetci stretli pri autobuse. Nedočkavo sme hľadeli na pánov vodičov, ktorí nás mali zaviesť do Veľkého Slavkova. Do autobusov nastúpili triedy 1.C, 1.D a 1.G s triednymi profesorkami: PhDr. I. Molčanovou, Mgr. J. Štalmachovou a Mgr. B. Pavlišákovou. Následne na to potom 21.9. išli 1.A a 1. B s triednymi profesormi: Mgr. O. Žinčakom a Mgr. J. Miškaninom. Po asi dvojhodinovej ceste sa pred nami zjavil nápis na budove - Rekreačné stredisko Aplend. Zvedavé oči všetkých žiakov sa začali rozhliadať po areáli.  Hneď po ubytovaní  sme vybehli von a oboznámili sme sa s organizačnými pokynmi a šiestimi animátormi.  Každú triedu mali na starosti dvaja z nich. Bilingválnu sekciu viedli animátori výlučne v anglickom jazyku.  Potom sme sa vybrali na ihrisko, kde sa začala prvá aktivita - kradnutie topánok. Išlo vlastne o to, koľko topánok sme vzali. Aj napriek tomu, že sme boli špinaví a mokrí, užili sme si to.  Akonáhle ohlásili čas obeda, rozbehli sme sa do jedálne. Po obede bola dvojhodinová siesta. Hneď po nej sme sa začali znova venovať zoznamovaniu sa. Zahrali sme si hru s loptou. Hádzali sme ju tomu, koho meno sme vykríkli a animátori začali lopty postupne pridávať.

Ďalšia aktivita bola stanovisková hra. To znamená, že bolo daných desať stanovísk, cez ktoré museli trojčlenné skupiny prejsť. Veľmi sme sa smiali, keď sme videli ľudí vychádzať zo stanoviska s múkou. Omúčené tváre však sprevádzal úsmev. Nasledovala večera. Po nej boli pre nás pripravené ďalšie zaujímavé aktivity. V prvej nám prečítali príbeh. Po prečítaní sme si mali vytvoriť názor na jednotlivé postavy v tomto príbehu.

Potom sme hrali nočnú hru. Každý mal tri životy a cieľom hry bolo dostať papier so svojím menom do vedra, ktoré bolo prísne strážené. Po hre sme sa vyčerpaní vrátili do chatiek.  Únavu vystriedalo rozprávanie a analýza dňa.

Na druhý deň, hneď po raňajkách, sme začali opäť s aktivitami. Boli zamerané na dôveru. Ľahli sme si na trávnik a spolužiakov sme si ,,podávali z ruky do ruky.” Potom sme sa zoznamovali slovne. Postavili sme sa do dvoch radov a s každým spolužiakom, ktorý stál oproti, sme sa rozprávali cca jednu minútu. Bolo to výborné, pretože sme sa o sebe zase viac dozvedeli. Pre moju triedu (ako sme sa neskôr zhodli) bola najzábavnejšia vlajková hra. Každá trieda mala jednu vlajku, ktorú musela strážiť a zároveň sa snažiť vziať ju inej triede.

Po večeri sme sa šli všetci "hodiť do gala", lebo nasledoval galavečer. Dilemu sme mali z toho, že každá trieda musela vymyslieť dve aktivity pre pani profesorky aj žiakov. Nebolo ľahké sa na všetkom zhodnúť, ale aj to sme napokon zvládli. S veľkou zábavou sme sledovali profesorky, ako preliezajú prekážkovú dráhu či praskajú balóny. Po splnení aktivít sme si ešte zatancovali.

Na tretí deň po raňajkách sme sa zúčastnili poslednej aktivity, a to napísať každému spolužiakovi, čo máme na ňom najradšej. Zdalo sa nám to veľmi milé a dôkazom zostala krásna spomienka na celý Dobrý štart. Pri odchode bolo vidieť smutné tváre nás mladých z toho, že sa náš zoznamovací kurz končí. Ale ako sa hovorí - Niečo končí, ale niečo nové sa začína. Myslím, že sme do nasledujúcich spoločných štyroch rokov vykročili správnou nohou.

Ďakujeme pánu riaditeľovi RNDr. M. Tribusovi za sprostredkovanie a samotné uskutočnenie, pani profesorke PhDr. L. Lukáčovej za organizačné zabezpečenie a spoločnosti Wachumba za krásne tri dni plné zábavy a hlavne spoznávania sa…

Sandra Plaskoňová, 1. C

Fotogaléria:

1. A 1. B

Foto: wachumba.eu

Last Updated ( Monday, 10 October 2016 21:34 )