Po dvoch rokoch štvrtáci opäť zdolali Kriváň PDF Print E-mail
     Zdolávanie prekážok či prekonávanie svojich možností – na to sme si na Gymnáziu L. Stöckela zvykli. A tak štvrtákov čakala v posledný septembrový deň neobyčajná výzva. Tridsiati z nás odhodlaní a vyzbrojení dobrou náladou sme sa v piatok ráno o 6.00 hod. „nalodili“ do autobusu a vydali sa na cestu, ktorej cieľ bol jasný – Kriváň.
 
     Cesta na vrchol sa začala na Troch Studničkách, kde nám smerovník ukazoval, že na vrchol máme „už len“ 3 hodiny a 45 minút. S úsmevom na tvári sme sa každým krokom približovali k nášmu cieľu. Počas obedňajšej pauzy sme si obzereali odkiaľ a kam budeme liezť, aby sme k nášmu vytúženému cieľu došli. Posilnení sme sa vydali v ústrety Kriváňu. Úsmev a dobrá nálada nás neopúšťali, aj keď „prekladanie“ nôh bolo čím ďalej tým ťažšie. Tesne pred vrcholom sme sa na chvíľu zahrali na horolezcov, ak sme sa však chceli hore dostať, museli sme použiť všetky končatiny, ktoré máme. Každý svojím tempom – či už svižnejším alebo tempom „robím, čo môžem“ – sme sa dobili Kriváň. Na vrchole sme obdivovali krásy nášho Slovenska a všetko sme poctivo fotili, aby sme potom mohli všetkým domasedom ukázať, aké dychberúce to na vrchole Kriváňa je. Počasie sme mali ako na objednávku, takže fotky stoja zato. Naplnení pocitom hrdosti na seba, že sme Kriváň pokorili, sme sa museli s vrcholom rozlúčiť a vydať sa na spiatočnú cestu. Keď sme sa približovali k autobusu, obzreli sme sa, a pohľadom do diaľky sme naplno precítili, kde sme to vlastne boli. Veď vyliezť do výšky 2495 m.n.m sa nám nepodarí každý deň. 
 
     Veľká vďaka za príležitosť zažiť geografiu v praxi patrí predovšetkým pánovi profesorovi RNDr. Vladimírovi Sabolovi, ktorý tento výstup organizačne pripravil. Osobitná vďaka patrí profesorom RNDr. Martinovi Sendekovi, Mgr. Martinovi Mikulovi, Mgr. Jane Ganzarčíkovej a Ing. Eve Saxunovej, ktorí to nevzdali a vyšli na vrchol Kriváňa spolu s nami. 
      Raz vidieť (a zažiť naživo) je viac, ako stokrát (na hodine) počuť Smile.
 
Dominika Dubovecká, študentka GLS, 4.B
Last Updated ( Wednesday, 19 October 2016 16:10 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin