Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Friday, 16 December 2016 21:18

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

S príchodom zimy začínajú predmetové komisie v našej škole pripravovať školské kolá jednotlivých olympiád. Medzi prvými sa k slovu dostal náš materinský jazyk – slovenčina. Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry nemá siahodlhú históriu, ale predsa si našla mnohých priaznivcov z radov študentov. V školskom roku 2016/2017 sa koná 9. ročník tejto predmetovej olympiády.

V príjemnej atmosfére sme sa 28. 11. 2016 po 5. vyučovacej hodine stretli v učebni slovenského jazyka a literatúry, aby sme si zmerali svoje znalosti a schopnosti rečniť. Rozdelili sme sa do dvoch kategórií, A kategória patrila tretiakom a štvrtákom a B kategória prvákom a druhákom. Školské kolo pozostávalo z troch častí – písomného testu, transformácie textu a ústnej časti. Písomný test bol zameraný najmä na čítanie s porozumením a všeobecný prehľad. Ďalšia časť dovoľovala upustiť uzdu fantázii pri písaní úvahy alebo reklamného textu. Napokon si tých najlepších porota preverila v role rečníkov, keď  ich  úlohou bolo si za 5 minút pripraviť reč na zadanú tému.

Porota nemala ľahkú úlohu, ale musela rozhodnúť o víťazoch oboch kategórií. V B kategórii sa na treťom mieste umiestnila Barbora Žáková (2.D), druhá skončila Alexandra Humeníková (2.D) a túto kategóriu vyhrala Aneta Bocková (1.D). Na treťom mieste v A kategórii skončil Denis Talár (4.C), druhá sa umiestnila Lenka Rimárová (4.D) a prvá bola Miroslava Pavlusová (4.D). Víťazky oboch kategórií budú školu reprezentovať aj na krajskom kole v Prešove vo februári.

Miroslava Pavlusová, študentka GLS, 4.D

Naposledy pridané články