41. gymnaziálny ples GLS PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková   
Wednesday, 26 April 2017 13:45

41. gymnaziálny ples GLS

 

27. január 2017. Pre žiakov z iných škôl celkom obyčajný deň, no pre nás študentov  Gymnázia Leonarda Stöckela výnimočný. Stretli sme sa v sále kultúrneho domu v Zborove na plese určenom pre žiakov a učiteľov GLS. Nikdy nesmie chýbať pestrý program a úžasná atmosféra, ktorú vždy vytvára približne tristo ľudí vrátane našich partnerov z poľskej družobnej školy v Muszyne.

Každoročne sa o prípravu tejto „gala akcie“ postará jedna z tretiackych tried. Ani tohto roku tomu nebolo inak a samotnú organizáciu sme si vzali do rúk my študenti 3.B triedy. Do prípravy sme sa bezhlavo ponorili a snažili sa pomáhať si navzájom. A aby sme dali nášmu plesu „smerovanie“, vybrali sme si tému Casino Royale. Cesta za inšpiráciou nás viedla za jedinečným Jamesom Bondom a do slávnych herní. V tento večer sa študenti, ale aj učitelia mohli aspoň na chvíľu cítiť ako pravé dámy a šarmantní gentlemani. Čaro „kasína“ dopĺňala výstižná výzdoba, ktorá tohtoročnú tému plesu umocnila.

Všetko sa začalo úvodným tancom v podaní našich maturantov zo 4.D. Po učiteľskom tanci pokračovalo tanečnými kolami, o ktoré sa postarala hudobná skupina Montana Band až k večeri, ktorej pozadie vypĺňali naši šikovní študenti z Muzika Klubu. Sprievodným moderátorským slovom zaujali Denisa Harčarufková (3.B) a Gabriel Novák (3.B). Atmosféra gradovala a čo nevidieť sme sa ocitli v hlavnom bloku nášho programu, o ktorý sa ako vždy postarali naši žiaci, ale aj hostia. Scénky, piesne či tance ľudového charakteru pútali pozornosť. Pre potešenie oka a sluchu divákov obľubujúcich modernú hudbu sa opäť postaral Muzika Klub a celý program ukončili naši hostia, a to bardejovská tanečná skupina AFCommunity.

Krátko pred polnocou nesmela chýbať ani tanečná súťaž, v ktorej prísna porota zložená z našich učiteľov vybrala kráľa a kráľovnú plesu. Tento titul poputoval do 4.D triedy Gabriele Palkovej a Petrovi Varcholovi. Druhé miesto si vytancoval tanečný pár z 2.D Katarína Džubakovská a Filip Gomboš a tretia priečka patrila 3.C Soňa Hopková a Ján Kučeravý. Po súťaži už nasledovala tombola, ktorá na tomto plese mala zastúpenie v tridsiatich cenách.

Tesne pred treťou hodinou ráno dozneli posledné tóny piesní a nás už čakal autobus, ktorý nás odviezol späť do mesta. Odniesli sme si mnoho spomienok v pamäti a verím, že sa už všetci tešíme na ďalší ročník gymnaziálneho plesu, pretože tento sa naozaj vydaril.

Osobitné poďakovanie patrí Mgr. Jane Leškovej, Mgr. Štefanovi Matiašovi, RNDr. Martinovi Sendekovi, PhDr. Lenke Lukáčovej a celému kolektívu študentov 3.B triedy za doladenie „plesových“ príprav do najmenšieho detailu.

Miroslava Lapčáková, študentka GLS, 3.B

Autorka článku  fotografie : Miroslva Lapčáková, Kukoreliho 65, Bardejov

 

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin