Stretnutie redaktorov z celého Slovenska PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Saturday, 02 September 2017 18:50

Stretnutie redaktorov z celého Slovenska!

Posledný aprílový víkend sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene uskutočnila najpopulárnejšia súťaž svojho druhu v republike – Štúrovo pero 2017. Počas súťaže celý Zvolen prekypoval redaktorskými talentmi z rôznych kútov Slovenska. Na takejto výnimočnej akcii nesmela chýbať ani naša redakcia v zastúpení šéfredaktora A.Mihalika, redaktorkyA. Gočovej, grafika T. Holtmana a samozrejme aj patrónky Phase-u PhDr. Anny Šimovej.

Súťažilo sa v piatich kategóriách. Phase patril do najpočetnejšej kategórie – stredoškolské časopisy, kde si sily zmeralo až 73 redakcií! Vyhláseniu výsledkov Štúrovho pera predchádzali rôzne workshopy a tlačovky so známymi menami slovenskej publicistickej scény. Azda za najväčšiu zúčastnenú hviezdu môžeme považovať Patrika Hermana, ktorého televízne obecenstvo môže poznať z relácie Reflex, či prachom zapadnutej Lampárne. Mimochodom, Patrik tvoril tretinu odbornej poroty našej kategórie. Dopĺňali ho Lukáš Diko a Pavol Vitko, taktiež známe mená novinárskej branže. Tí si časopisy abecedne rozdelili na tri skupiny a potom   sa počas dvoch dní sme sa striedali na koberčeku u porotcov.

Piatkový večer patril Zuzane Štelbaskej (šéfdramaturgička Reflexu), ktorej spoločníka robil Henrich Krejča (šéf spravodajstva TV Markíza). V tlačovej besede, ktorá trvala necelé dve hodiny,  detailne prezradili fungovanie spravodajstva v slovenskej televíznej jednotke a taktiež sa často vyjadrovali k B-éčkovým reláciám na mediálnom trhu Slovenska. Pochválili vychádzajúce redaktorské hviezdy za naozaj profesionálne sformulované otázky a snáď nás poctia návštevou na Štúrovom pere aj o rok.

Phase síce odchádzal bez výhry, ale za to s kvalitnými návrhmi,ako posunúť školský časopis Gymnázia Leonarda Stockelavpred. Ďakujeme riaditeľstvu za príležitosť ukázať sa pred celým Slovenskom.

Tešíme sa aj o rok!                                                                Adrián Mihalik3. A