Výstava Body the exhibition PDF Print E-mail

 

Pondelok 27. november 2017. Pre ostatných to bol deň, ako každý iný, no pre nás žiakov 3.A triedy Gymnázia L. Stöckela to bol deň plný zážitkov. Využili sme totiž príležitosť zúčastniť sa výstavy o ľudskom tele, ktorá sa konala v bratislavskej Inchebe.

Do Bratislavy sme cestovali vlakom, aj keď ranné vstávanie bolo vyčerpávajúce, môžeme s istotou povedať, že to stálo za to. Po dorazení do cieľa sme sa snažili čím skôr ubytovať, aby sme v čas stihli program. Na začiatku výstavy sme si mali možnosť odložiť všetky veci, aby nás zbytočne nezaťažovali. Príjemní študenti medicíny nás už očakávali a boli pripravení podeliť sa so svojimi vedomosťami a zodpovedať naše otázky. Videli sme kostrový systém, svalstvo, reprodukčné orgány, dýchacie orgány, krvný obeh i ďalšie časti ľudského tela. Mali sme možnosť vidieť aj špeciálnu galériu, ktorá bola venovaná aj detailnému vývoju ľudského plodu. Dozvedeli sme sa, že všetky tieto exponáty prešli procesom plastinácie, pri ktorej je telová tekutina nahradená silikónom. Väčšinu našej pozornosti si získali porovnávacie exponáty, či už to boli pľúca fajčiara a nefajčiara alebo zdravá pečeň a pečeň napadnutá rakovinou.

Na konci tejto výstavy bola pripravená aj interaktvína časť, v ktorej sme mali možnosť vyskúšať si resuscitáciu či odhalenie zákernej choroby. Večer sme sa išli odreagovať a zabaviť do kina. Ráno sme ešte navštívili nákupné centrum, a potom nás už čakala cesta domov.

Na záver by sme chceli veľmi pekne poďakovať Mgr. Mariane Pribilincovej a Mgr. Monike Andrejovskej, ktoré sa nás ochotne ujali a sprevádzali nás pri interaktívnom poznávaní biológie. Lebo je prínosnejšie raz vidieť, ako stokrát počuť.  

Anna Telmaniková, študentka GLS, 3.A

 

Last Updated ( Tuesday, 23 January 2018 15:26 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin