Zuzulovci a Vlhovci v priamom prenose PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Tuesday, 08 May 2018 19:06

Nedeľné februárové ráno začalo pre študentov – druhákov Gymnázia Leonarda Stöckela „bojom“ s kuframi a lyžami. Pred odchodom sme všetku výbavu na týždeň naložili do kufra autobusu a vyštartovali smerom Ždiar. V dobrej nálade a s očakávaniami i radosťou v očiach sme po dvoch hodinách dorazili do nášho cieľa a ubytovali sme sa v izbách.

Začal sa týždeň plný lyžovania a spoznávania sa navzájom. Po ubytovaní sme dostali presné inštrukcie k prvému dňu a už sme opäť sedeli v autobuse v lyžiarskom výstroji, no tento raz nás čakalo lyžiarske stredisko Strednica. Po náročnom výstupe na kopec sme s roztrasenými kolenami čakali na našu prvú jazdu, po ktorej sme boli rozdelení do skupín. Každá skupina tak začala lyžiarsky týždeň so svojím inštruktorom. Pre niektorých to bol doslova prvý deň v živote, keď stáli na lyžiach, pre iných to bola rutina. V plnom nasadení sme po lyžovaní dorazili do nášho penziónu, kde na nás čakala večera a prvá prednáška. Naši profesori si pre nás každé popoludnie pripravili inú prednáškovú tému, a tak sme sa i teoreticky podkuli. V závere kurzu sme svoje vedomosti zúročili v teste.

Lyžiarsky svet sa, samozrejme, netočil len okolo výuky teoretickej a praktickej, a tak nechýbala ani zábava, ktorú sme každý večer zažívali pri programe organizovanom jednotlivými triedami. Prejavila sa u nás súťaživosť, súdržnosť, ale aj spolupatričnosť. Pre mladú študentskú dušu bolo toto spojenie užitočného s príjemným veľmi prínosné.

Hoci bolo v prvý deň na svahu badať aj roztrasené kolená, v posledný deň sa aj ten, ktorý nikdy nestál na lyžiach, osmelil, a zlyžoval pretekársky slalom. Zo všetkých už lyžiarov sa ukázali traja najlepší z chlapcov a tri najlepšie z dievčat. My však vieme, že každý z účastníkov bol sám pre seba víťazom. Tento týždeň nás všetkých spojil a my sme zistili, že sme všetci jeden veľký tím. Cestou domov sme ešte spomínali na príjemné zážitky z tohto nevšedného týždňa.

Ďakujeme vedeniu školy, že podporuje športového ducha svojich študentov, vedúcim kurzov Mgr. Petrovi Čegiňovi a Mgr. Rastislavovi Kicovi, lebo dôslednou organizáciou a schopnosťou nájsť cestu riešenia prispievali k pohodovému priebehu kurzov, a tiež všetkým inštruktorom, ktorých dennodenná mravčia práca na svahu priniesla svoje ovocie.

Osobitné ďakujeme patrí aj našej kolegyni z partnerskej školy v Unne pani Christiane Marx, ktorá bola inštruktorkou našich bilingválcov. A hoci zo začiatku nebolo jednoduché rýchlo sa zorientovať v lyžiarskej slovnej zásobe, predsa len sa s troškou snahy podarilo prekonať jazykovú bariéru a naplno si vychutnať lyžiarsku prípravu na zasnežených kopcoch Bachledovej doliny.

Dozlyžovania, čitatelia!

Sandra Plaskoňová, Mária Greifová, študentky GLS, 2.C