Psychologické stretnutie učiteľov PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 01 November 2010 14:41

     My, učitelia, sme zaneprázdnení vo dne i v noci. Každodenné prípravy na vyučovanie, tvorba testov či písomiek a následne ich príprava sú našou doménou. Okrem toho často sa vyskytne menší alebo väčší problém v triede či mimo nej. V takýchto prípadoch musí byť učiteľ nielen vyučujúci v danom predmete, ale aj všeobecný pedagóg, psychológ a možno aj "druhý rodič" v jednej osobe. Vtedy musí učiteľ pristupovať k študentom individuálne a veľmi citlivo.

     Byť dobrým človekom a predovšetkým učiteľom nie je vôbec jednoduché. Práve naopak. Ako podpora vo vzdelávaní nám slúži odborná literatúra, no i ľudia na to vyštudovaní. Pomôckou bolo aj dvojdňové psychologické stretnutie, ktoré sa uskutočnilo 20. - 21. októbra 2010 na Mníchovskom potoku. Jej koordinátorkou bola PhDr. K. Stašáková. Pripravila si pre nás množstvo zaujímavých aktivít, pri ktorých sme mohli spontánne či pripravene reagovať. Uvedomili sme si, že komunikácia je veľmi dôležitá, rovnako verbálna ako aj neverbálna. Milý úsmev, očný kontakt, stisk ruky, ba niekedy i dotyk ramena by mali byť súčasťou každého rozhovoru.

     Aby naše psychologické školenie neprebiehalo len v uzavretej miestnosti, na znak integrácie sme sa rekreačne prešli aj do Zlatého. Počasie bolo veľmi pekné, ale ostrý vietor nám nazabudol vyštípať líca doružova.

     Dvojdňové psychologické stretnutie sa nieslo v priaznivom duchu, a takto príjemne sme sa aj rozlúčili.

     Veríme, že to prospelo každému jednému z nás...

PhDr. Ingrid Molčanová

  

Last Updated ( Tuesday, 16 November 2010 11:27 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin