Dobrý štart na GLS PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Monday, 19 September 2011 21:18

     Hneď v prvý týždeň v škole sa takmer všetci prváci zúčastnili zoznamovacieho výletu vo Valčianskej doline. Tri triedy odchádzali hneď v prvý deň školského vyučovania, kým zvyšné dve triedy išli o dva dni neskôr. A tak sme namiesto aktoviek vzali cestovné tašky a nasadli do autobusu. Hoci bola cesta dlhá a únavná, po štyroch hodinách nás privítalo krásne prostredie drevených chatiek a penziónov uprostred lyžiarskeho strediska vo Valčianskej doline. Naokolo samé lesy, lyžiarske vleky a príroda, čo spolu s drevenými domčekmi vyvolávalo dobrý dojem. Triedy, čo práve odchádzali, stáli s kuframi a úsmevmi na tvárach na parkovisku, kým čakali na náš autobus, ktorý ich viezol späť do Bardejova.

     Ubytovali sme sa v dvoch penziónoch do čistých a útulne zariadených izieb s vlastnou kuchynkou a kúpeľňou. Zoznámili sme sa so stále veselými a usmievavými animátormi, ktorí mali pre nás na následujúce dva dni pripravený pestrý program. Po chutnom obede sme začali so zoznamovacími hrami, ktoré nám pomohli lepšie spoznať kolektív, s ktorým strávime nasledujúce štyri roky. Pokračovali sme zábavnými a športovými súťažami, pri ktorých sme "zápasili" so žiakmi druhej triedy i sami medzi sebou. Do všetkých aktivít sme sa s chuťou zapájali a vďaka nim sme zvládli tímovú prácu so známymi, ale i dovtedy neznámymi spolužiakmi. Spoznali sme ich mená, charakterové vlastnosti i obľúbené veci. Večer si pre nás animátori pripravili zaujímavý program s názvom Casino, kde s atmosférou ozajstného kasína pripravili stoly s rôznymi hrami ako kocky, ruleta, pexeso, poker a blackjack. Každý si našiel niečo, čo sa mu páčilo a či už vyhrával alebo prehrával, o zábavu sme mali postarané. Po tejto aktivite mala nasledovať nočná hra, ale nanešťastie celý večer pršal hustý dážď.

     Na druhý deň, aj keď sa počasie nezlepšilo a vonku fúkal studený vietor, my sme v hlavnom stane modelovali z hliny všelijaké výtvory. Neskôr mnohých nadchli netradičné športy, kde sme v skupinkách súťažili proti ďalším družstvám. V zaujímavej hre ufole sme zlomili nejeden lietajúci tanier a v blbfutbale sme sa neubránili smiechu pri nepodarených pokusoch streliť gól. Poobede nasledovala ďalšia aktivita zameraná na tímovú prácu. Rozdelení do štyroch skupín sme mali spoločne vymyslieť a nachystať "miesto činu" a k nemu napísať i zahrať to, čo sa tam skutočne odohralo. Pri vymýšľaní a hraní scénok sme sa skvele zabávali, rovnako ako pri hádaní na "miestach činu ostatných skupín. Večer sme mali znovu pripravený lákavý program - diskotéku s rôznymi súťažami. Zábava bola nad očakávania a tancovali sme takmer do polnoci. Vo veselej nálade sme si ľahli spať a ráno hneď po prebudení nastal čas balenia.

     Na raňajky sme už kráčali s myšlienkou na odchod, na ktorý sa jedni tešili a iní zas nie. Po raňajkách sme trávili čas poslednými aktivitami a čakaním na autobus a po rovnako dlhej ceste sme prišli domov. Z výletu sme prišli spriatelení a zoznamovanie, ktoré by inak trvalo týždne, sme vtesnali do troch dní. Novú školu, predmety a nových profesorov budeme tak zvládať o niečo ľahšie v (pre nás) už známom kolektíve.

     Preto ďakujeme vedeniu školy, triednym profesorom i animátorom za takúto možnosť zoznámenia sa. Budúci prváci, máte sa na čo tešiť!

 

Veronika Běčáková, študentka 1. D triedy

 

Foto: prevzaté od CK Wachumba

 

Last Updated ( Thursday, 29 September 2011 12:38 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin