Športový deň GLS očami 1. A PDF Print E-mail
Monday, 26 September 2011 20:30

V stredu 14. septembra nebol deň ako každý iný. Nudné sedenie v laviciach sme vymenili za pobyt na čerstvom vzduchu spojený so športom.

Ráno o 8.00 sme sa stretli pred bardejovským futbalovým štadiónom. Boli sme takí vzrušení, že sme sa všetci nahrnuli pred vchod, ktorý bol, samozrejme, zamknutý. Keď sme konečne našli ten správny a vošli dnu, začala sa skutočná zábava. Niektorí lenivci či "maródi" nesúťažili, ale aj tak prežívali každú chvíľu so svojimi spolužiakmi.

Prvou disciplínou bol beh na 100 metrov, kde exceloval D. Džamba a A. Zápachová. Dobre si viedli aj K. Palubová a L. Baloga. Nasledoval hod granátom. Aj tam sme obstáli viac ako dobre. Víťazom sa stal M. Sisák. Hanbu neurobili ani R. Greň, B. Varcholová a M. Vašková. Ďalšou disciplínou bol opäť beh, chlapci bežali 1500 metrov a dievčatá 800 metrov. Tam sa nám, žiaľ darilo menej. Reprezentovali nás V. Drotarovská, ktorá vybojovala druhé miesto, D. Masica, M. Rumanová a M. Hanč, ktorý sa zo začiatku držal v prvej trojici, no zranil si členok a za cieľovú čiaru už len dokríval.

Po krátkom oddychu prišla na rad predposledná disciplína - skok do diaľky, kde naši reprezentanti D. Foľta, E. Sivák, L. Kuľková a M. Matysová predvádzali klokanie skoky. Po tejto disciplíne zverejnili tabuľku a my sme zistili, že od prvého miesta nás delí iba 9 bodov! Stačilo poraziť 1. D v poslednej disciplíne a víťazstvo máme vo vrecku. O chvíľu sa teda začala očakávaná štafeta, na ktorej sa zúčastnilo až 20 žiakov z každej triedy. Napätie by sa dalo krájať. Vyštartovali sme. Zo začiatku sme bežali iba v tieni 1. D. Medzera medzi nami sa stále zväčšovala. Asi po ôsmom kole sme však chytili druhý dych. Náskok sa neustále zmenšoval a my sme sa konečne dostali do vedenia. Už to vyzeralo, že pôjdeme domov ako víťazi, keď tu znenazdajky nás začali naši súperi obiehať a my sme do cieľa dobehli ako druhý. V celkovom hodnotení sme obsadili striebornú priečku.

Síce sme nevyhrali obrovskú tortu ani deň voľna, no boli sme radi, že sme si dokázali našu šikovnosť a "uliali" sme sa zo školy. Odmenili nás sladučkými venčekmi, čo bola dobrá cena útechy.

Domov sme sa vrátili síce unavení, ale plní zážitkov. Radi by sme si podobnú akciu zopakovali. A, samozrejme, zvíťazili. Ďakujeme organizátorom i zúčastneným za skvelý deň Smile.

Adriána Mária Geffertová, študentka 1. A triedy

Fotogaléria: Denisa Benková, študentka 4. A triedy

Last Updated ( Thursday, 29 September 2011 11:52 )