Predvianočný deň na Gymnáziu L. Stöckela PDF Print E-mail
Tuesday, 03 January 2012 13:47

Pomaly a nenápadne sa k nám blížia najkrajšie sviatky roka. Vianoce. Čas lásky, pokoja a taktiež obdarúvania svojich blízkych. Sú to dni, keď sa celý uponáhľaný svet na chvíľu spomalí a vychutnáva si čaro týchto krásnych sviatkov. Tak sme sa aj my študenti Gymnázia L. Stöckela na chvíľu pozastavili popri každodenných školských povinnostiach a nechali sa obdarovať našimi spolužiakmi darčekmi v podobe piesní i hovoreného slova. Ráno 21. decembra 2011 sme sa presunuli do Chrámu sv. Petra a Pavla oproti našej škole, kde už na nás čakali spolužiaci pripravení spríjemniť nám tieto predvianočné dni. Kostol dodával celému nášmu "darčeku" neopísateľnú atmosféru. Veď kde sa dá lepšie vychutnať si vianočnú atmosféru, ak nie práve tam. Ďakujeme Dekanátu gréckokatolíckej cirkvi.

Na úvod sme si vypočuli inštrumentálnu skladbu Jingle Bells, ktorú nám zahral Jakub Tuleja (4. C). Pár príjemných slov na úvod od moderátorky akadémie T. Kolcunovej (2. B) a mohlo sa začať. Program nám spestril školský spevácky zbor pod vedením dirigentky Mgr. I. Clementovej v podobe štyroch piesní. Nasledoval program malých koledníkov z CZŠ sv. Egídia, ktorí sa nám predstavili krásnou scénkou, za ktorú zožali aj veľký potlesk. Pokračovalo sa v spievaní kolied, a tiež piesní nielen v slovenskom a anglickom jazyku, ale aj ruskom, francúzskom či nemeckom jazyku, ktoré pripravili jednotlivé PK cudzích jazykov.

V závere všetci účinkujúci zaspievali každému dobre známu a k sviatkom neodmysliteľnú Tichú Noc. Verím, že sme si všetci prítomní pospevovali spolu s účinkujúcimi, a že sa im podarilo na všetkých tvárach vyčarovať aspoň malý úsmev a do našich sŕdc vniesť aspoň štipku vianočnej radosti. Ďakujeme všetkým profesorom, ktorí sa na tvorbe tejto akadémie podieľali, predovšetkým hlavnej organizátorke Mgr. J. Karahutovej, a tešíme sa na ďalšiu možnosť umeleckého vyžitia sa.

Šťastné a veselé!

Stella Sovová, študentka 1. A triedy

Fotogaléria: Mária Harčárová, študentka 4. A triedy a Ing. Marcel Tribus

Poznámka: Fotogaléria bude sprístupnená zajtra, 18. 1. 2012