Veľký záujem o výstavu PDF Print E-mail
Tuesday, 17 April 2012 06:59

Slávnostné otvorenie Absolventskej výstavy študentov Gymnázia Leonarda Stöckela v Bardejove sa uskutočnilo 20.3.2012 v popoludňajších hodinách tentoraz netradične v pivničných priestoroch. Desať autorov, ktorí sú už štyri roky členmi Klubu digitálnej fotografie pri Gymnáziu LS v Bardejove, vystavuje 148 fotografií. Viktória Akbariová, Daniela Gaľanová, Mária Harčárová, Nikola Kostelniková, Janka Olejárová, Petra Rešetarová, Katarína Semričová, Barbora Šivecová, Róbert Túma a Bibiana Žáková zachytili fotoobjektívom svet okolo seba ako ho vidia oni. Tematicky síce výstava nie je osobitne zameraná, je súborom pocitov a vnútorného videnia mladých ľudí, ktorých zaujímajú v celku tradičné témy ako je príroda, ľudia, miesta, láska a vzťahy. Nájdeme tu aj fotografie obyčajnách vecí a ich konštelácie, ktoré by sme si ani nevšimli, avšak bystré oči autorov to umeleckým spôsobom zachytili. Výstižné sú aj samotné pomenovania samotných fotografií - napr. V jednote je sila, Že vraj šrot, Možno o sto rokov, Sám v ničote, Zanietenie, Zamyslenie, Z posledných síl, Ľudia pre ľudí, Jesenné melanchólie, Depression, ale aj Nočný kvet, Prešibaná šípky a iné. Pozitívny vzťah k prírode a všeobecne ku kráse vôbec, k prebúdzaniu fantázie a k umeniu fotografie obsiahnutých v tejto výstave, doteraz vzhliadli návštevníci v hojnom počte (cca 500). Zaujímavosťou tejto výstavy je hlasovanie návštevníkov. Každý návštevník si môže vybrať desať fotiek a zahlasovať a to až do 20.4.2012. Najúspešnejších 48 fotografií budú vytlačené vo väčšom formáte a vystavené vo vestibule Gymnázia Leonarda Stöckela. Mladých umelcov prišli podporiť aj mladí hudobníci zo spomínanej školy - Daniel Vigľaš (spev, gitara), Martin Juríček (perkusie), Róbert Marcinčo (klávesy), mimo iného vystupovali aj na minuloročnom Festivale anglického jazyka a určite boli kvalitným spestrením otvorenia výstvavy s názvom Absolvenstká výstava.

Valéria Harajdová

Fotografie (prevzaté z Poľsko-slovenského domu)

Last Updated ( Sunday, 22 April 2012 19:40 )