Krajské kolo olympiády v ruskom jazyku PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Wednesday, 18 April 2012 20:22

     Ruský jazyk, s ktorým naši rodičia aj ich rodičia vyrastali, síce stratil po "nežnej" na chvíľku väčšinu svojich priaznivcov, ale hojná účasť žiakov základných a študentov stredných škôl na Krajskom kole olympiády v ruskom jazyku potvrdzuje, že sa opäť stáva pre mladých atraktívnou študijnou ponukou.

     Do krajského kola, ktoré sa konalo 23. februára 2012 v Prešove, sa aktívne a úspešne zapojili aj študentky GLS. Naše dve želiezka v ohni A. Martičková (2. C) a J. Gregová (4.A) potvrdili vysokú úroveň ruského jazyka v našej škole a odniesli si cenné umiestnenia. Prvá menovaná vystúpila na bronzový stupienok a druhej chýbalo v náročnejšej kategórii B2 k rovnakému kovu len neuveriteľná desatina bodu. Napokon z toho bola štvrtá zemiaková priečka. "Samozrejme, že tých pár desatín ma mrzí, mohla z toho byť medaila. Získala som však množstvo skúseností a spoznala kvantum ľudí, ktorých baví ruština rovnako ako mňa a snáď s niektorými ostaneme v kontakte naďalej," hovorí už o chvíľu maturantka, samozrejme, aj z ruského jazyka.

     Samotná súťaž pozostávala z niekoľkých častí: počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením, test z kulturológie, spoločná beseda účastníkov a poroty, individuálny ústny prejav a opis ilustrácie. Na jeden deň toho bolo naozaj dosť a na tvárach účastníkov sa už zračila aj únava. Potvrdila nám to aj naša medailistka: "Som naozaj unavená, bolo toho v jeden deň skutočne dosť. Mám ale medailu a tá všetku únavu prekrýva."

     Neostáva nám nič iné, len našim úspešným reprezentantkám zablahoželať a dúfať, že na tieto úspechy nadviažu študenti našej školy aj v budúcnosti. Veď učiť sa ruštinu je dnes opäť moderné.

Anna Martičková, študentka 2. C triedy a Oliver Zajac, študent 4. B triedy

 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin