Úspech študentky Gymnázia L. Stöckela Nikolety Kotvanovej na krajskom a celoslovenskom kole dejepisnej olympiády PDF Print E-mail
Wednesday, 23 May 2012 11:36

Dňa 3. apríla 2012 som sa zúčastnila na krajskom kole dejepisnej olympiády, kde som obsadila 1. miesto. Toto víťazstvo mi zaručilo postup do celoslovenského kola, ktoré sa konalo v dňoch 4. - 6. mája 2012 v samotnej metropole Slovenska v Bratislave.

Slávnostné privítanie členov komisie predznamenalo príjemnú atmosféru, ktorá sa niesla podujatím počas celých troch dní. Súťažilo sa v štyroch kategóriách. V kategóriách C a D si zmerali vedomosti žiaci základných škôl a v kategóriách A a B žiaci stredných škôl a gymnázií. Mňa sa týkala kategória B zameraná na tému: Slováci a ich susedia pre školský rok 2011/2012. Zamerala som sa na slovensko-maďarské vzťahy. Moja práca sa niesla pod názvom Trianonská zmluva, jej analýza a diskusie v historiografii okolo nej. Keďže som žiačkou prvého ročníka, bola to pre mňa výzva a nová skúsenosť pri písaní takejto náročnej práce. Mojou úlohou bolo túto prácu obhájiť pred komisiou a ďalšími spolu súťažiacimi. Dôležitým bodom bol aj vedomostný test, ktorý preveril naše vedomosti a pamäť, keďže bol zameraný na veľké rozmedzie národných i svetových dejín. Súčasťou môjho pobytu bola aj návšteva Archeologického múzea a prehliadka nášho hlavného mesta. Konkurencia bola vysoká, keďže sme sa tam zišli najlepší z najlepších. Na 4. ročníku dejepisnej olympiády v celoslovenskom kole som získala pekné šieste miesto. Som rada, že som mohla reprezentovať svoju školu Gymnázium Leonarda Stöckela a rodné mesto, Bardejov. Zároveň by som chcela poďakovať mojim konzultantom PhDr. Anne Šimovej a Mgr. Štefanovi Matiašovi, ktorí ma viedli správnym smerom pri písaní tejto práce.

Nikoleta Kotvanová, študentka 1. D triedy

Last Updated ( Thursday, 07 June 2012 14:44 )