Športový deň prvákov na Gymnáziu v Bardejove PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Sunday, 23 September 2012 16:35

     Dňa 13. septembra 2012 sa uskutočnil na Gymnáziu L. Stöckela Športový deň pre prváka. Každý jeden z nás bol v očakávaní, čo sa bude diať, pretože nikto nevedel, ako a za akých podmienok bude súťaž prebiehať. Všetci sme boli milo prekvapení, keď nám náš triedny profesor oznámil, že sa tento športový deň uskutoční na štadióne a výhrou je sladká odmena.

     Keď sme ráno prišli na štadión, bola zima a na tráve bola ešte stále ranná rosa. Všetci sme sa "klepali od zimy", ale našťastie už o pol hodinku príjemne svietilo slnko. Športovo sme sa obliekli a súťaže sa mohli začať. Každá trieda si mala zvoliť štyroch zástupcov na každú disciplínu, či už to bol beh na 100 metrov, beh na 800 metrov, hod granátom alebo skok do diaľky. Výsledky zo všetkých disciplín boli "tesné", každý sa snažil, ako vedel a vydal zo seba všetko. Niekto povzbudzoval, druhý držal palce a tretí bol psychickou oporou.

     Avšak víťaz mohol byť iba jeden. O všetkom rozhodla posledná disciplína - štafeta. V nej sa trieda musela ukázať ako dobrý tím a kolektív. Už nestačili len štyria zástupcovia, musela sa zapojiť celá trieda. Každý jeden žiak musel obehnúť jedno kolo okolo štadióna. Všetci sme boli nervózni, lebo sme nevedeli, ako to dopadne a kto bude víťaz. Pravidlá boli jasné - kolík sme museli podávať bez toho, aby nám spadol. Vyzeralo to tak, že víťazom sa stane 1. D, ale nestalo sa, pretože porušili pravidlá. Celkové bodovanie ukazovalo minimálne rozdiely a stupňovalo napätie.

     Boli sme v nemom úžase, keď do mikrofónu vyhlásili konečného víťaza Športového dňa 2012. Stali sme sa ním my 1. E. Samozrejme, ak by 1. D nespadol kolík, boli by ním oni, a tak pre nás zostali morálnym víťazom. Dostali sme sladkú odmenu, s ktorou sme sa podelili a na záver sme sa všetci prváci odfotili na tribúne štadióna. Bol to krásny a nezabudnuteľný zážitok, za ktorý ďakujeme našim profesorom telesnej výchovy i triednym učiteľom.

Alexandra Exnerová, študentka 1. E triedy

Foto: Martina Vašková, študentka 2. A triedy

Last Updated ( Tuesday, 25 September 2012 14:05 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin