Nesneží a my sme na lyžiarskom zájazde (2.A, 2. C, 2. D) PDF Print E-mail
Friday, 25 January 2013 20:59

Tak a je to za nami. Či už našťastie a či škoda, sme doma. 14. januára 2013 ráno sme v očakávaní pobehovali po dome a balili posledné veci. O ôsmej sme do autobusu naložili lyže, kufre a zamávali rodičom. Cesta netrvala dlho, no nám všetkým už poriadne škvŕkalo v bruchu a tešili sme sa na obed. Len čo sme sa ubytovali a naobedovali, už nás vyhnali na svah. To sme ešte nevedeli, čo nás čaká.

Do strediska sme od ubytovne cestovali ski-busom. Prvý deň bola cesta dlhá, napínavá a pre začiatočníkov strašidelná a plná obáv. Najskôr sme si poplakali pri obúvaní lyžiarok, a neskôr sme pochopili, že postaviť sa na lyže nebude len tak. Podľa našich schopností a zručností sme boli zaradení do skupín. Niekto zišiel svah na lyžiach a niekto s lyžami na pleci. Lyžiarske stredisko Strednica v Ždiari bolo neďaleko hotela s krásnym výhľadom na Belianske Tatry. Tam sme lyžovali prvý deň. Tí šikovnejší už druhý deň zdolávali kopce v Bachledovej doline, kde sme sa všetci stretli až vo štvrtok, keď sa každý naučil lyžovať.

Po prvom namáhavom dni na svahu sme sa unavení vrátili na ubytovňu. Horská drevenica s krbom nás už čakala. Každý večer bol pre nás pripravený zábavný program. Najskôr to boli inštruktážne videá o lyžovaní a histórii lyžovania, potom nasledoval program každej z tried.

Druhý deň bol najnáročnejší. Od rána do popoludnia sme sa prehovárali a bojovali s únavou na svahu. Naučili sme sa padať, vstávať a hlavne lyžovať. Aj tento večer mala program jedna z tried. Nacvičili sme si scénky, pripravili hry a vymysleli vlastné pesničky.

Tretí deň na nás doľahla únava, a tak sme druhú polovicu dňa strávili prechádzkou po Ždiari. Vo štvrtok sme už všetci lyžovali opäť v Bachledovej doline. Pri pohľade na svah niektorých záhadne navštívil "Bolebruch", mali sme aj bolesti uší, hlavy či kolien. Aj to sme úspešne zvládli a v piatok na nás čakali veľké preteky v slalome. Maródi sa sánkovali a lyžiari bojovali na svahu. Vyhodnotenia sme sa dočkali po večeri. Výkony na výsokej úrovni boli patrične ocenené fidorkovou medailou.

Ďakujeme všetkým profesorom za nezabudnuteľné chvíle na zasnežených svahoch a hlavne vedúcemu lyžiarskeho kurzu Mgr. P. Čegiňovi za trpezlivosť a solidaritu.

Lenka Semanková, študentka 2. C triedy

Foto:

Last Updated ( Thursday, 14 February 2013 10:21 )