Plesám, plesáš, plesáme PDF Print E-mail
Sunday, 10 February 2013 21:59

"Mladí ľudia sú v dnešnej dobe veľmi povrchní a nevedia sa zabávať." Táto veta útočí na dnešnú mládež z každej strany. O opaku sa mali možnosť presvedčiť študenti i profesori Gymnázia L. Stöckela na 37. gymnaziálnom plese.

Ples, ktorý pre svojich spolužiakov pripravili žiaci 3. E triedy, sa uskutočnil v deň odovzdávania polročných vysvedčení 31. januára 2013 v Kultúrnom dome v Zborove. Celej akcii predchádzali dlhodobé prípravy - objednanie sály, catteringu, prípravy výzdoby a mnohé iné. "Zo začiatku som sa samotnej prípravy dosť obával a trochu som zapochyboval o našich schopnostiach pripraviť tento ples. Bolo to však zbytočné. Pri realizácii sa opäť potvrdilo, že mám úžasných spolužiakov, ktorí sa vedia spojiť pre dobrú vec a využiť všetky svoje schopnosti." vyjadril sa predseda 3. E triedy Lukáš Závodník.

Samotný priebeh galavečera otvoril úvodný tanec študentov 4. ročníka, po ktorom nasledoval tradičný profesorský tanec pod taktovkou hudobnej skupiny Problém. Kultúrny program plesu núkal zamyslenie, že hoci je gymnázium všeobecná škola, speváci a hudobníci svojimi umeleckými výkonmi dosahovali úroveň umeleckej školy, načo sme veľmi hrdí. Tešila nás bilancia profesorov, že sa vieme nielen učiť, ale aj umelecky realizovať. Celé podujatie okorenila hodnotná tombola, v ktorej bolo mnoho vecných cien, ako napríklad permanentka pre dve osoby na víkendovú lyžovačku alebo ponorný mixér.

Jeden z účastníkov sa vyjadril: "Veľmi sa mi páčila hudobná skupina, ktorá skvelými pesničkami správne dotvárala atmosféru plesu. Výborne som si pochutil aj na jedle a zabavil som sa."

Za celkovú organizáciu plesu patrí vďaka kolektívu 3. E triedy a hlavne profesorom RNDr. M. Sendekovi, Mgr. Š. Matiašovi a Mgr. J. Karahutovej.

V tomto roku sa na plese zúčastnilo takmer 300 študentov, z ktorých mnohí vyjadrili túžbu zúčastniť sa ho aj nabudúce. Tak nech sa o rok veselíme zas!

Erika Kažimirová, študentka 3. E triedy

Foto: Marek Ratvaj, študent 4. B triedy

Last Updated ( Thursday, 14 February 2013 09:52 )