Veľkosť človeka v čase vianočnom PDF Print E-mail
Written by Alena Gombošová   
Sunday, 29 December 2013 13:48

     To, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí, sa potvrdilo aj v stredu v predvianočný týždeň, keď sa konal ďalší z odborných seminárov GLS v Okresnej knižnici Dávida Gutgesela v Bardejove, tentoraz venovaný téme Veľkosť človeka. Preplnená knižničná poslucháreň naznačovala, že sa bude diať niečo naozaj zaujímavé.

     Úvod seminára patril hudobnému umeniu RNDr. Vladimíra Sabola, ktorý hrou na klavíri sprevádzal spev Viktórie Vargovej (4. B). Hneď nato sme sa mohli vhĺbiť do premýšľania o tom, od čoho vlastne závisí veľkosť človeka, pri ktorom nám svojím filozofickým vyložením tohto slovného spojenia pomohla Mgr. Jana Lešková. Ako obvykle sme na našom seminári mohli započuť aj tóny akordeónu, o ktoré sa postarala Mgr. Lenka Blaňárová, ktorá si tentoraz priviedla aj študentky GLS, aby nám pripomenuli vianočnú atmosféru spevom kolied. Po nich nasledovala PhDr. Mária Bušíková, PhD. ktorá tomu všetkému "velila" a postarala sa o to, aby zážitok z tohto seminára ostal ešte dlho v pamäti každého zúčastneného. Spolu so svojím literárno-dramatickým krúžkom Galatea nám veľkosť človeka zobrazila z literárneho hľadiska prostredníctvom Rozprávky J. Buzássyho. Študenti sa na krásnej scéne, za ktorú môžeme poďakovať Mgr. Slávke Kollárovičovej, cítili už takmer neohrozene. Celý ich vstup bol sprevádzaný PaedDr. Janou Guľovou, PhD., ktorá tentoraz vymenila slová za hudbu a oživila tak všetkým prežívanie textov svojou hrou na priečnej flaute. Na záver nám podstatu Tichej noci a Vianoc priblížil už stály hosť - ThDr. Anton Červeň, PhD.

     Sme veľmi radi, že si v tomto uponáhľanom predvianočnom období ľudia našli čas na krátke zastavenie sa a odbremenenie sa od premýšľania, čo komu kúpiť, a čo si kto zaslúži, pretože nie to je podstatou Vianoc. Tá pravá podstata sa totiž skrýva v každom z nás.

 

Erika Kažimírová, študentka 4. E 

 

 

Last Updated ( Sunday, 29 December 2013 14:13 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin