Vianočná zbierka UNICEF 2017 PDF Print E-mail

Gymnázium Leonarda Stӧckela v Bardejove

 

  Zdroj: www.unicef.sk

Deti potrebujú pomoc.

Záleží nám na tom, aby každé dieťa malo nádej.

Nádej na lepšie detstvo a budúcnosť, aby bolo milované, chránené, zdravé a vzdelávané. A to o to viac, keď sa blíži obdobie Vianoc.

Naša škola sa do Vianočnej zbierky UNICEF 2017 zapojí v dňoch od 12. do 17. decembra. Chceme pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy, akými sú Ukrajina, Jemen (podvýživa, cholera, ktoré ohrozujú život detí) či Južný Sudán.

 

Unicef (Detský fond OSN) – organizácia nie je financovaná z prostriedkov OSN. Existuje len vďaka pravidelným, dobrovoľným príspevkom, zbierkam a pomoci  partnerov.

·         celosvetová organizácia, ktorá sa zameriava na dlhodobú a systematickú pomoc deťom. V súčasnosti má svoje zastúpenie vo viac ako 190 krajinách a teritóriách sveta, pričom v až 155 z nich priamo realizuje svoje programy pomoci deťom

·         poslaním UNICEF je prispievať k tomu, aby mohli najviac ohrozené deti kdekoľvek na svete prežiť, boli zdravé, mali zabezpečenú výživu, prístup k pitnej vode, základné vzdelanie, ochranu pred násilím, a tiež príležitosť naplniť v živote svoj potenciál

Od 12. do 17. decembra 2017 budú v uliciach Bardejova naši študenti zapojení do zbierky.               

Ďakujeme za príspevky♥ 

Last Updated ( Monday, 22 January 2018 08:55 )
 
Valid XHTML & CSS | Template Design ah-68 | Copyright © 2009 by Gymnázium L. Stöckela
Správca: Mgr. Ján Miškanin