Dobre vyštartovať sa oplatí PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Thursday, 28 December 2017 18:05

Dobre vyštartovať sa oplatí

Nemecký spisovateľ Johann Wolfgang Goethe povedal, že „i keď svet ide stále dopredu, mladí ľudia musia vždy začínať od začiatku“. A tak sme sa my prváci Gymnázia L. Stöckela vybrali  11. septembra 2017 na adaptačný kurz „Dobrý štart“ do Veľkého Slávkova. Ráno nás pred školou privítalo sychravé a chladné počasie, ale nadšenie z výletu nás neopúšťalo, a tak sme spolu so svojimi triednymi profesormi nastúpili do autobusov. Naše nedočkavé oči zvedavo behali po autobuse a čakali, čo sa bude diať.

Po necelých dvoch hodinách sme zbadali ubytovanie. Celí nadšení sme utekali z autobusov, rýchlo vzali kufre a utekali na recepciu. O chvíľku prišli profesori s kľúčmi od chatiek. Po ubytovaní nás zvolali a zoznámili s animátormi, ktorí nás informovali, ako budú naše spoločné chvíle prebiehať. Každá trieda mala k dispozícii dvoch animátorov. Vzali nás na obrovské ihrisko, kde sa začali aktivity. Najprv sme sa mali predstaviť. Všetci pozorne počúvali a snažili zapamätať si mená svojich nových spolužiakov. V prvej hre sme pomocou vlny vytvorili pavučinu tak, že sme zakričali meno spolužiaka a hodili mu klbko. Keď bola pavučina hotová, vracali sme sa späť. Nasledovali ďalšie aktivity, pri ktorých sme sa spoznávali, zisťovali o sebe niečo nové, zabávali sa a utužovali kolektív. O jednej hodine poobede sme sa vybrali  hladní a smädní na obed,  po ktorom nasledovala siesta. Po nej sme pokračovali v ďalších zaujímavých aktivitách. Hodiny plynuli a vonku pomaly prichádzala tma. Naše hladné bruchá vbehli do jedálne a tešili sa, čo dobré nám pani kuchárky pripravili na večeru.

Večer nás rozdelili do štyroch tímov a začala hra ,,Milujem Slovensko“. Plnili sme rôzne úlohy, mali sme hľadať mestá na slepej mape, prerozprávať príbeh tomu druhému a ten to mal povedať ďalšiemu. Naša  najobľúbenejšia disciplína bola tá, v ktorej sme mali uhádnuť pesničku. Neskôr, keď nám ju animátori púšťali, všetci sme vyskočili na nohy a začali tancovať. Po večernom programe sme unavení a vyšťavení prišli na chatky a zaspali.

Druhý deň bol upršaný, a tak naše zoznamovacie aktivity prebiehali vo vnútri. Mali sme si posielať tajnú poštu, písať si rôzne odkazy i poďakovania. Ďalšia aktivita bola veľmi náročná. Mali sme sa rozhodnúť, ktorému zo šiestich ľudí zachránime život. Dohodnúť sa ako trieda bolo náročné, ale zvládli sme to. Boli sme pochválení za rýchlu kolektívnu prácu. Ani sme sa nenazdali a vonku začalo vykukovať slniečko. Využili sme to a zahrali si poslednú hru ,,Poznáš koňa“. Pri nej sme mali správne odpovedať na otázky. Mohli sme sa poradiť so spolužiakom ,,koňom“, ktorý nás na chrbte odviezol k animátorovi, a ten nám položil otázku.

Všetci sme celí nedočkaví čakali na vyvrcholenie výletu – na galavečer. Animátori nás naučili tanec, ktorý sme zatancovali našim profesorom. Neskôr sa spustil pravý večierok. Všetci sa hodili do víru tanca a dobrej nálady.  Tretí deň sme boli smutní, že sa náš výlet blížil ku koncu. Po raňajkách sme sa stretli s organizátormi a rozlúčili sme sa. Čakanie na autobus sme si spríjemnili poslednými fotkami.

Z celého výletu si odnášame nezabudnuteľné spomienky. A veríme, že ďalšie štyri roky prežijeme v dobrej nálade a priateľstve ako počas celého adaptačného kurzu. Ďakujeme animátorom za skvelé tri dni a našim triednym profesorom Mgr. Gabriele Žákovej, Mgr. Jane Štecovej, Ing. Zuzane Druskovej, Mgr. Štefanovi Matiašovi a Mgr. Stanislave Varjanovej za ochrannú ruku nad nami.

Kristína Ellerová, študentka GLS, 1.A