Chceme byť lepší a lepší - Phase GLS - Skokan roka 2017 PDF Print E-mail
Written by Gabriela Žáková
Saturday, 03 March 2018 16:55

Trinásty december. Tento magický dátum sprevádzal sedemčlennú skupinku redaktorov časopisu Phase, pod vedením pani profesorky PhDr.Anny Šimovej, do neďalekého Prešova, kde sa konalo vyhodnotenie súťaže stredoškolských časopisov Prešovského kraja. Tento rok sa do súťaže zapojilo 24 časopisov, čo je celkom slušné číslo. Ako to už pri podobných akciách býva, každý z nás netrpezlivo očakával, čo sa bude diať, čo nové sa dozvieme, a konieckoncov, aký bude výsledok. A tak  sme kráčali s veľkým očakávaním do krásnych priestorov detského oddeleniaSlniečko Knižnice P. O. Hviezdoslava.

Tohtoročnú prácu hodnotila porota v zložení Dáša Jeleňová, Marta Mochnacká a Ján Jacoš. Krátke privítanie na úvod a porota sa hneď vrhla na hodnotenie, no a priznajme si, že pochváliť to dobré a vytknúť zlé 24-krát za sebou dá celkom zabrať. Naši grafici – Jozef Barborík, Tibor Holtman, redaktori a šéfredaktor Adrián Mihalik sa nemohli dočkať, kedy príde na rad časopisPhase. Ako všetci, i my sme počuli chválu, ale myslím, že každého väčšmi zaujímalo to, čo sme pokazili, pretože kritika nás posúva dopredu, vďaka nej vieme byť lepší a nestagnujeme.

Čas nám plynul veľmi rýchlo, ani sme sa nenazdali a už sa začali odovzdávať ceny nielen tým najlepším, ale všetkým účastníkom súťaže. Tento rok si náš časopis odniesol špeciálnu senu „Skokan roka“ za veľký progres oproti minulej tvorbe a zároveň sme sa umiestnili v striebornom pásme. S veľkou radosťou, kopou nových nápadov a elánom do tvorenia časopisu Phase sa redakčná rada vracala späť do Bardejova. Držíme palce v ďalšej tvorbe a ďakujeme riaditeľovi RNDr. Marcelovi Tribusovi za každoročnú podporu pri vydávaní školského časopisu.

Ema Paulovská, študentka 2. B, GLS